with Brak komentarzy

Nauka wyciągania wniosków z popełnianych błędów jest bezcenna

Jest niewielu ludzi na świecie, którzy czerpią inspirację ze swoich porażek. Większość z nas wstydzi się swoich niepowodzeń i w miarę możliwości, unika rozmów o tym, co nam nie wyszło. A popełnianie błędów to normlany i nieunikniony proces nauki, który powinniśmy doceniać i dzielić się z innymi naszym doświadczeniem, aby nie szli tą samą drogą. My także, możemy się uczyć dzięki innym ludziom, o czym zdarza się nam zapominać.

W naszych głowach wymyślamy sobie scenariusze, co się wydarzy, kiedy nie zdołamy osiągnąć założonego celu. Umysł kreuje niesamowite wizje katastrofy, a tak naprawdę, tym czego najbardziej się boimy to utrata naszego wizerunku, szacunku i przynależności. Jeżeli odwracają się od nas bliscy nam ludzie tylko dlatego, że popełniliśmy błąd (nie wyrządzając krzywdy innym), to czy aby na pewno mieliśmy dobrych ludzi wokół siebie?

Na Facebook utworzyłam fanpage: "Joanna Łagan - Be Brave Create Your Own World". Jeżeli masz ochotę przyłącz się do mnie, razem będziemy zmieniać świat.

Przeżyłaś porażkę, która po czasie okazała się twoim sukcesem?

Zostaw Komentarz