with Brak komentarzy

Sposób, w jaki zaczniemy nowy dzień, będzie mieć duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli od rana słuchasz wiadomości, a raczej sprawozdania ze wszystkich złych rzeczy, jakie miały miejsce na świecie. Wierz mi, nie będziesz mieć ochoty, żeby uśmiechać się do innych ludzi. Strach, smutek, niesprawiedliwość, tym karmią nas media.

Wiele osób boi się pobyć w ciszy, bo jeszcze mogliby zacząć rozmyślać o swoim życiu i zapomnianych marzeniach. Łatwiej jest zagłuszyć się, zająć czymś, żeby tylko nie dawać sobie czasu, na niewygodne pytania. Rozumiem to doskonale, bo kiedyś też zajmowałam się wszystkim, żeby tylko nie pobyć sama ze sobą. Poza tym, praca jest doskonałym wytłumaczeniem, usprawiedliwieniem i rozgrzeszeniem.

Potrzebujesz żeby od rana mieszkanie było pełne dźwięków, posłuchaj mantr, o których pisałam w artykule: „ Mantra – wibracje, które uspakaja umysł i przynoszą ukojenie ciału. Natomiast, aby podnieść sobie poziom szczęścia, stwórz swoją własną listę piosenek, które wywołują w tobie chęć śpiewania i tańczenia.

Jeżeli od rana nastawiamy się na dobry nastrój i podejmujemy decyzję, że będziemy mieć dobry dzień, to jest duża szansa, że takowy będzie. Ważne żeby od samego obudzenia się myśleć o miłych rzeczach, nie trzeba od razu bombardować swojej głowy obowiązkami, wszystko w swoim czasie.
Kobieta patrząca w okno ze słuchawkami na uszach

Po pierwsze wieczorem usiądź i zanotuj, co musisz zrobić kolejnego dnia. To ważne, żeby lista była jak najbardziej szczegółowa, to uwolni umysł o ciągłym pamiętaniu tych wszystkich zadań. Kolejną czynnością jest sporządzenie swojej listy radosnych piosenek, najlepiej długiej listy, abyś każdego dnia mogła usłyszeć nowe utwory.

Jeżeli masz rodzinę, to uwzględnij preferencje wszystkich jej członków. To świetna zabawa, kiedy razem można wybierać utwory, wierz mi, radość nie tylko dla dzieci. W trakcie poszukiwań przywołasz wiele wspomnień, zwłaszcza związanych z utworami ze swoich lat młodości. Twój partner także będzie miał tajemniczy uśmieszek na twarzy.

Lista piosenek na poprawę humoru od rana

 

Które piosenki sprawiają, że tobie chce się wstać i żyć? Podziel się czego słuchasz, żeby poprawić sobie humor od rana.

Zostaw Komentarz