with Brak komentarzy

Nasze myśli mają olbrzymią moc, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, albo po prostu w to nie wierzy. Naszymi myślami, emocjami i uczuciami możemy przyciągać do siebie dobre, ale także złe rzeczy. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolować swoje myśli i słowa, które wypowiadamy.

Nasza podświadomość słyszy wszystko, nawet nie wiemy ile rzeczy, o których my już dawno zapomnieliśmy, nasz nieświadomy umysł wciąż pamięta. Nasze emocje oddziaływają na nas i na innych ludzi, pomimo, że my, nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Zacznij kontrolę nad tym, co myślisz, zwłaszcza, kiedy przeważają smutne emocje.

Siłą naszych myśli możemy wprowadzić się w chorobę, a także możemy się z choroby uleczyć. Trzeba tylko zrozumieć, w jaki sposób działa nasza podświadomość i jak nauczyć się z nią współpracować, aby nam pomagała. Choroba to sposób komunikacji, między świadomością a podświadomością.

Destrukcyjne słowa

Głównymi przyczynami naszych chorób i cierpień n naszym w życiu osobistym są:

  1. Brak lub niezrozumienie celu i sensu naszego życia
  2. Brak wiedzy na temat przestrzegania praw Wszechświata
  3. Podświadome złe emocje, myśli i uczucia, jakich doświadczamy

Osoby świadome, szukają sensu swojego życia, sposobu, w jaki mogą pomagać innym ludziom, aby czuć się potrzebni. Największym szczęściem dla człowieka jest poczucie przynależności do społeczności, do której wnosi coś dobrego. Jeżeli nie czujemy satysfakcji z naszej pracy, to nie czujemy się spełnieni.

Każda istota zamieszkująca we wszechświecie jest jego częścią, a wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Wszystko jest energią, która jest w nas i przez nas przepływa. Wymieniamy się energią między sobą, dlatego wybór życiowego partnera i ludzi, którymi się otaczamy powinien być przemyślany.

Wszystko, co wysyłamy w Wszechświat, powraca do nas. To my naszymi myślami decydujemy, jakiego typu jest to energia, czy wróci do nas dobro i obfitość, czy niepowodzenie i troski. Pamiętaj o tym, za każdym razem, kiedy życzysz komuś źle, albo zazdrościsz cudzych sukcesów.

Nie zostaliśmy stworzeni do tego, żeby się między sobą porównywać. Każdy człowiek ma inną misję na tej planecie, dla każdego, co innego jest ważne, każdy przeżyje życie po swojemu, o ile się na to odważy. Naucz się, że szczęście innych jest także twoim szczęściem i życz każdemu, jak najlepiej.

Jeżeli w Twojej głowie pojawia się mnóstwo negatywnych wizji, szybko przestać o nich myśleć. Zajmij swój umysł inną czynnością np. pomyśl ile jest zwierząt roślinożernych na literę A, jakie słowo na literę O pisze się z „rz”. Umysł nie może robić dwóch rzeczy na raz, więc albo się zamartwiasz albo szukasz odpowiedzi na zadane pytania.

Natura jest naszym domem i to do niej, powinniśmy wracać

Nasze zdrowie, to równowaga, spokój między ciałem, a duszą. Potrzebujemy żyć w harmonii ze sobą i tym, co nas otacza. Nasze ciała, są w ciągłym kontakcie z siłami natury, oddziałujemy między sobą naszą energią. Warto dbać, żeby to była dobra energia. Przebywanie wśród drzew, zieleni, w okolicach naturalnych zbiorników wodnych dodaje nam siły.

Choroba jest znakiem, że robimy w naszym życiu coś, co nie jest z nami zgodne. Nie jesteśmy winni chorobie, ona ma nas „przebudzić”, to nasz podświadomy umysł, daje nam znać, że coś jest nie tak. Nasze ciało broni się przed naszym destrukcyjnym zachowaniem, albo myślami, które się w nas kumulują.

Aby pojąć, co podświadomość chce nam przekazać, trzeba w pierwszej kolejności zaakceptować, że czynniki zewnętrzne nie są winne naszej chorobie. Kończąc obwinianie całego świata, zdarzeń czy ludzi, którzy mogli nam źle życzyć, trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje cierpienia.

Wiadomo, że dużo łatwiej składać oskarżenia pod adresem losu, rodziców, byłego męża i wielu innych wymówek. Jednak pierwszy i najważniejszy krok w drodze do zamiany i chęci, w uleczeniu swojego ciała, jest odpowiedzialność za nas samych. Koniec ze spychaniem tego obowiązku na kogoś innego, my i tylko my, o sobie decydujemy.

Myśl jest uniwersalną energią, ale to My sprawiamy, że staje się pozytywna, albo negatywna. Kreując naszą rzeczywistość, nauczmy się, że kontrolowanie myśli powinno być na pierwszym miejscu. Dbanie o czystość myśli i naszych emocji, to dbanie o nasze zdrowie, warto o tym pamiętać.

Energia destrukcji kontra energia kreatywności

Człowiek, który jest kochany, otoczony troską i akceptacją społeczną, czuje się szczęśliwy. Miłość daje nam spokój, radość i dzięki temu czujemy się pełni energii, mamy chęci do życia, chce nam się wstawać rano i działać. Będąc akceptowanym, mamy wsparcie w najbliższych nam ludziach, co bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie.

A co z ludźmi, którzy sami w swoich umysłach dbają o destrukcyjne, smutne myśli? Ciągły starach, obawa o naszą przyszłość, to proszenie się o chorobę. Nasz organizm nie może żyć w ciągłym stresie, spodziewając się najgorszego z każdej możliwej strony. Myśląc ciągle negatywnie, naszymi myślami przyciągniemy wszystko, co najgorsze.

Żyjąc z odwieczną krytyką siebie i ludzi wokół, z myślą obwiniania innych za swoje problemy, z zazdrością o ich powodzenie, niszczymy sami siebie. Kiedy nie możemy sobie wybaczyć, jakiegoś błędu popełnionego w przeszłości, słów, jakie wypowiedzieliśmy w złości, to tylko szkoda dla nas samych.

Jesteśmy częścią wszechświata, wszelkie złe słowa i myśli, które wysyłamy do innych czy do nas samych, szkodzą nam. Popatrz na siebie jak na żywy organizm, jeżeli jedna jego komórka wywiera zły wpływ na siebie i inne komórki to, co zaczyna się dziać w całym organizmie? To tak jak łódź, kiedy zaczyna przeciekać, woda przenika do jej wnętrza, wystarczy tylko mała dziura by zatonąć.

Szkic mózgu

Patrz na siebie, nie oceniaj, nie osądzaj

Kiedy czujemy się od kogoś lepsi albo gorsi, oznacza to, że oceniamy innych ludzi. Zaczynamy kogoś nienawidzić, mamy pretensję do całego świata, że nam się nie udaje, a komuś innemu, wszystko przychodzi z taką łatwością. Jesteśmy rozczarowani i źli, przez co wysyłamy niedobrą energię, która nie znajduje miejsca by się wchłonąć, więc wraca do nas.

Istota dumna, nie uznaje niczyjej wyższości, nie uznaje sił, które mają olbrzymie moce, a człowiek nie jest w stanie ich pojąć. Duma sprawia, że widzimy świat, tylko swoimi oczami, a nie chcemy zaakceptować spojrzenia drugiej strony. Walczymy z każdym, kto nie podziela naszego zdania na temat świata, czyli niszczymy sami siebie.

Wszyscy ludzie są równi, każdy ma takie samo prawo być na tej planecie, nie ma ludzi lepszych lub gorszych, wszyscy rodzimy się tak samo wartościowi. To w czasie dorastania zaczynamy patrzeć na innych tak, jak jest nam to kodowane przez rodziców, nauczycieli czy rówieśników. Poprzez porównywanie zatracamy swoją wartość, bo czujemy się albo lepsi od innych albo gorsi.

Sztuką jest wyszukiwać w ludziach dobra, zwłaszcza, kiedy na pierwszy rzut oka, ktoś jest zły. Nastawiając się, że w każdym człowieku można znaleźć dobro, wysyłamy energię, która to dobro nam pokaże. Każdy ma w sobie dobro, jednak życie czasem sprawia, że ludzie zapominają o nim.

Szanuj ludzi

Szacunek do drugiego człowieka, do jego kultury, religii, sposobu życia, powinien być podstawą każdego z nas. Nie myśl, że tylko ty jesteś wyjątkowa, inni ludzie też są, bo każdy widzi siebie w inny sposób. Szanuj zdanie innych ludzi, przecież każdy może zostać przy swoim, bo byłoby nudno, gdyby wszyscy myśleli to samo.

Jeśli podupadasz na zdrowiu zacznij się zastanawiać, co twoja podświadomość chce Ci powiedzieć, dlatego masz się zatrzymać i przemyśleć, co robisz źle. Czy podejmujesz złe decyzje, czy żyjesz w olbrzymim strachu, bo nie ufasz w moc Wszechświata, trzeba zastanowić się, co jest nie tak.

Jak dojrzejesz, żeby zrozumieć, dlaczego twoje ciało choruje, to nie jest oczywiste, że od razu się wyleczysz. Można chować do kogoś urazę tak silną, że wyzbycie się jej jest ciężką pracą nad sobą. Ucieczka na koniec świata w niczym nie pomoże, po to uczucie jest w nas. Jednak separacja od toksycznych osób nawet, jeśli są najbliższą rodziną, jest wskazana by lepiej żyć.

Jak u Ciebie z kontrolą myśli? Wierzysz w moc swojej podświadomości?

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz