with Brak komentarzy

Każdy od czasu do czasu ma zły humor, albo jest mu po po prostu smutno. Żeby nie myśleć o tym co jest źle, warto obejrzeć śmieszne filmy. Dobrych komedii w ostatnich latach jest jak na lekarstwo, ale może spodobają ci się moje propozycje.

Poniżej przedstawiam komedie, na których ja się uśmiałam. Może masz podobne poczucie humoru do mnie? A jak nie, to zostaw pod spodem komentarz i podziel się, które filmy na Tobie zrobiły najlepsze wrażenie. Śmiech to zdrowie, więc warto śmiać się często i długo.

Jumanji - Przygoda w dżungli

Według mnie to śmieszniejsza wersja Jumanji z lat '90. Film opowiada o czterech uczniach liceum, którzy podczas odpracowywania kary za złe zachowanie, znajdują tajemniczą grę komputerową. Żeby trochę odpocząć od pracy, udaje im się uruchomić konsolę gry, która wciąga bohaterów do środka. Cała czwórka przenosi się do dżungli, ale ich ciała zostają zastąpione przez awatary.'

Dzieciaki muszą uratować tytułowe Jumanji, dlatego w grze czeka ich wiele przygód. Dżungla jest niebezpieczna, zamieszkała przez dzikie zwierzęta, a do tego bohaterowie mają wrogów, których muszą pokonać. Jak dla mnie wiele scen i dialogów było naprawdę śmiesznych, więc bawiłam się świetnie oglądając film. Polecam zwłaszcza w oryginale.

Jumanji The next level - Jumanji następny poziom

Zazwyczaj nie lubię kontynuacji filmów, ale ten mi się spodobał. Pamiętaj, że to moja subiektywna ocena, a ty nie musisz się z nią zgadzać. Druga część też w wielu momentach podprowadzała mnie do salwy śmiechu. Tym razem bohaterów czekają komplikacje, co do składu drużyny. Do gry zostają wciągnięte nie te osoby co trzeba, ale główne awatary pozostają te same. Jeżeli spodoba ci się pierwsza część, to myślę, że druga także będzie zabawna.

Inside Out - W głowie się nie mieści

Film dla dzieci, ale także dla dorosłych. W zabawny sposób zostały opisane emocje, jakie posiada człowiek. Bohaterowie filmu mają za zadanie opiekować się małą dziewczynką, która wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasta. Można wyobrazić sobie, co się dzieje w naszej głowie, kiedy przeżywamy trudne momenty, albo gdy się cieszymy.

Zabawna komedia, ale bardzo mądra, bo pokazuje, że wszystkie emocje są nam potrzebne. W filmie wyraźnie można zaobserwować, jak gniew jest wyrazem cierpienia, które przeżywamy, ale nie wiemy w jaki sposób sobie z nim radzić. Polecam obejrzeć z dziećmi, nie tylko po to żeby się pośmiać.

Overboard - I że ci nie odpuszczę

Komedie romantyczne, to nie mój ulubiony gatunek filmowy, jednak ta jest bardziej rodzinna niż miłosna. Samotna matka podejmuje się różnych prac, żeby opłacić rachunki i utrzymać dwójkę dzieci. Kiedy jeden z  wielu klientów wyrzuca jej sprzęt do czyszczenia wykładzin nic nie wskazuje, że będzie mogła się na nim odegrać.

Życie jest przewrotne, co w zabawny sposób pokazują bohaterowie filmu. Bogacz, który prowadził hulaszczy tryb życia, zaczyna pracować jak wielu członków klasy robotniczej. W życiu ważne są osoby, które cię otaczają, bo to ludzie sprawiają, że czujemy się kochani i potrzebni.

Dumb and dumber - Głupi i głupszy

Głupi i głupszy ma grubo ponad 20 lat, ale nadal można się pośmiać oglądając. Dwóch przyjaciół wybiera się w podróż, aby oddać walizkę kobiecie, którą jeden z nich odwozi na lotnisko. W walizce znajduje się olbrzymia ilość pieniędzy, którą mężczyźni będą wydawać na same potrzebne rzeczy 😉

To nie jest rozrywka dla ambitnych, ale dla zwykłego pośmiania się z ludzkiej głupoty. Jeżeli ktoś myśli żeby obejrzeć drugą część, nakręconą po wielu latach, to w mojej opinii jest to strata czasu - ja się nie śmiałam.

Ice Age - Epoka lodowcowa

Seria dla dzieci, która rozbawi dorosłych niemal do łez. Epoka lodowcowa miała kilka części, jak dla mnie każda jest dobra i poprawia humor. Głównymi bohaterami są mamut i leniwiec, którzy ratują ludzkie dziecko. Do zwierząt dołącza tygrys, który ma na celu porwać bobasa.

Podróż całej czwórki obfituje w wiele przygód, a co najważniejsze rodzi wspaniałą przyjaźń. Film co prawda z tych starszych, ale wiele scen naprawdę jest zabawnych.

Shrek

Ostatnia moja propozycja to także komedia animowana, można powiedzieć klasyk, bo nie znam nikogo, kto nie słyszałby o Shreku. Uwielbiam trzy części tego filmu, zawsze poprawiają mi humor, bo można się pośmiać. Polska wersja językowa przebija oryginał.

Historia ogra, który ratuje księżniczkę by oddać ją w ręce księcia, jest znana na całym globie. Jest to świetne zaprzeczenie tym wszystkim bajkom, o księciu który musi pocałować księżniczkę, by ją ocalić i żyć długo i szczęśliwie. Nie tym razem.

 

Dodałabyś coś do mojej listy? Podziel się swoimi ulubionymi komediami.

Zostaw Komentarz