with Brak komentarzy

Ślady ran, których nie da się pokazać, bolą jeszcze mocniej

Przemoc psychiczna jest zjawiskiem bardzo powszechnym, ale wciąż jak gdyby mało znanym. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że słowami można ranić równie mocno jak pięścią, a może nawet dużo mocniej. Jeżeli nie możesz pokazać podbitego oka, albo posiniaczonej skóry, twoje cierpienie przez wielu jest ignorowane.

Oprawca na zewnątrz stara się być miły i przykładny, gra rolę, aby oszukiwać twoich bliskich. Na początku musi cię w sobie rozkochać więc będzie się starać, a jak zobaczy, że zostałaś uwiedziona, rozpocznie swoje tortury. Będzie działać powoli, tak abyś się nie zorientowała. Będą tygodnie mlekiem i miodem płynące, abyś dostała cios prosto  serce, kiedy przystąpi do ataku. Nie będziesz wiedzieć co się dzieje, zaczniesz tłumaczyć zachowanie swojego kata, bo nie uwierzysz, że mogłaś zostać ofiarą.

Po wielu miesiącach albo latach, kiedy się zorientujesz, kto jest u twojego boku, możesz już być w bardzo złym stanie. Zawstydzona, opuszczona i samotna. Jeżeli znajdziesz w sobie siły żeby prosić o pomoc, masz dużą szansę żeby odzyskać swoje życie. Nie pozwól by twój oprawca zwyciężył.

Na Facebook utworzyłam fanpage: "Joanna Łagan - Be Brave Create Your Own World". Jeżeli masz ochotę przyłącz się do mnie, razem będziemy zmieniać świat.

Zdawałaś sobie sprawę, że przemoc psychiczna może spotkać, każdą z nas? Nie liczy się płeć, wiek czy status społeczny, każdy może stać się ofiarą.

Zostaw Komentarz