with Brak komentarzy

Toksyczny wstyd może blokować nas przed życiem w pełni

Wstydząc się siebie, nie mamy odwagi, by realizować własne pomysły. Ograniczamy się, nie pozwalając sobie, by sięgać po więcej. Chowamy się w sobie, czując, że to bezpieczne miejsce. Wstyd, że nie jesteśmy takie jak powinnyśmy być, że nie mamy tego, co powinnyśmy mieć, że nie żyjemy tak jak powinnyśmy, może nas przytłoczyć. Czas zapytać, kto decyduje o tym co powinnyśmy?

W dzieciństwie mogłaś usłyszeć wiele krzywdzących komentarzy, mogłaś zostać ośmieszona nie raz, więc teraz czas, by spojrzeć na siebie z innej strony. Jako osoba dorosła, możesz dać swojemu dziecku, które wciąż w tobie jest, to wszystko czego nie dostało od opiekunów. Nie możemy zmienić przeszłości, możemy jednak nauczyć się traktować siebie z należytym szacunkiem, z miłością i współczuciem.

Masz możliwość zaopiekowania się sobą, dokładnie w taki sposób jakiego potrzebujesz. Jeśli popełnisz błąd, nie zawstydzaj sama siebie, tylko bądź dla siebie wsparciem. Stań się swoim rodzicem, o jakim marzyłaś kiedy byłaś dzieckiem. Nie mów o sobie źle, jak masz ochotę to płacz, jak chcesz krzyczeć to krzycz, tańcz, śpiewaj i rób to czego potrzebujesz. Nie martw się, że ktoś cię oceni, to ty masz dobrze się czuć ze sobą, a nie zadowalać innych ludzi.

Na Facebook utworzyłam fanpage: "Joanna Łagan - Be Brave Create Your Own World". Jeżeli masz ochotę przyłącz się do mnie, razem będziemy zmieniać świat.

Jakie było twoje dzieciństwo, byłaś zawstydzana i teraz w dorosłym życiu, masz kłopot?

Zostaw Komentarz