with Brak komentarzy

Kobieta Syrena

Porozmawiaj ze sobą szczerze, sobie możesz ufać

Znajdź dla siebie trochę czasu, stań lub usiądź przed lustrem. Spójrz sobie w oczy, zobacz ile w nich jest dobra. Na co dzień nie patrzysz tak jak trzeba, rano poranna toaleta to zupełnie inny rytuał. Dlatego zaplanuj sobie czas, kiedy będziesz mogła poświęcić go tylko tej osobie, którą widzisz w odbiciu. Nie koncentruj się na wyglądzie, on nie jest istotny, patrz w głąb siebie.

Powiedz sobie, że jesteś z siebie dumna, powiedz to na głos, tak abyś mogła usłyszeć swoje słowa. Podziękuj, że dałaś radę przetrwać to wszystko, co do tej pory Cię spotkało. Wybacz sobie, te rzeczy, które Ci się nie udały, one nie mają już znaczenia. Ważne jest to, że jesteś.

Pomyśl, za co jesteś wdzięczna, co masz, o czym wiele osób może tylko marzyć. Nie myśl tylko o dobrach materialnych, bo one na dłuższą metę i tak nie są ważne. Pomyśl o pięknych chwilach, które przeżyłaś, co widziałaś, czego mogłaś posmakować. Podziękuj za każdy smak potrawy, którą jadłaś, za każdy łyk napoju, który piłaś, za dotyk słońca, wiatru i deszczu.

Spójrz na swoje ciało, ono jest twoją świątynią

Kobiety nadmiernie dążą do osiągnięcia idealnego piękna, które nie jest realne. Ciało to dom naszej duszy, jeżeli chcesz żeby było piękne, to musisz zrobić w nim porządek. Zdrowa dieta to podstawa, eliminacja przetworzonego jedzenia, słodyczy i wszelkich produktów modyfikowanych powinna być Twoim priorytetem.

Trudno kupić jedzenie, które nie jest pryskane lub naszpikowane chemicznymi substancjami, ale trzeba się starać ograniczać to, co najbardziej nam szkodzi. Wszelkie formy nabiału, pszenicy i wszechobecnego cukru, warto eliminować najbardziej jak tylko potrafimy.

Chodząc na zakupy pamiętaj, żeby iść po posiłku, bo kiedy jesteś najedzona, nie skusisz się łatwo na to, czego nie powinno być w twoim koszyku. Rób w domu listę produktów, które powinnaś kupić i staraj się unikać dodatkowych rzeczy. Im mniej śmieciowego jedzenia masz w domu, tym mniej go zjesz.

Jedzenie jest często ucieczką, schronieniem przed czymś, czego się boimy. Wiele kobiet ma jakieś złe przeżycia, czegoś się obawia i aby się schronić, je i tyje. Wszystko jest w naszej głowie, zastanów się, jakiego pocieszenia Ty, szukasz w jedzeniu. Czego Ci brakuje, czego potrzebujesz. Rozmawiaj ze sobą, sobie możesz ufać, odkryj przed sobą tajemnice.

 Przygotuj dla siebie posiłek, nakrywając do stołu

Ciągle gdzieś się spieszymy, robimy wszystko szybko, często zjadamy z patelni albo garnków, w których gotowałyśmy. Nie okazujemy sobie szacunku, myśląc tylko o tym, że przecież jak wyciągnę dodatkowe talerze, sztućce i serwetki, to trzeba będzie zmywać więcej naczyń.

Posiłek to celebracja, trzeba się na nim skupiać i doceniać, jak wartościowe składniki odżywią nasze ciało. Zamiast zjeść razem, rozmawiając ze sobą, każdy bierze talerz i usadawia się na kanapie, żeby oglądać coś w telewizorze. Pochłaniamy jedzenie, zajmując się zupełnie innymi sprawami, nawet nie myśląc o tym, co jemy.

Co wtedy o sobie myślimy? Pokazujemy sobie, że nie jesteśmy warte tego, aby zjeść posiłek, tak, żeby okazać naszemu ciału i zmysłom, należny im szacunek. Mówi się, że to świnie jedzą z koryta, ludzie powinni jeść przy pięknie nakrytym stole. A Ty jak traktujesz swoją świątynię?

Niektórym osobom wydaje się śmieszne, że tak z pozoru mało znaczące rzeczy, mają tak olbrzymi wpływ na to, jak oceniamy siebie. A jednak mają, jeżeli same nie okazujemy sobie uważności, nie dostajemy jej potem od innych. Jeśli same siebie nie szanujemy, ten brak szacunku odbija się w wielu aspektach życia.

Kobieta na tle morza

Ubranie także dodaje kobiecości

Kiedyś nie lubiłam sukienek, były dla mnie niewygodne i niepraktyczne. Kiedy skończyłam trzydzieści lat, powoli dojrzewałam do zmiany stylu ubierania. Aż w końcu pojawiły się długie sukienki, krótsze spódnice, które sprawiły, że mocniej zaczęłam czuć kobiecość w sobie.

Może się to wydawać niedorzeczne, ale jednak coś w tym jest. Osoby, które wierzą w energię, zdają sobie sprawę, że kobiety czerpią garściami z ziemi. Najlepiej byłoby nosić długie spódnice, dzięki, którym tej energii nazbierałoby się więcej. Męska też jest nam potrzebna w wielu sytuacjach, ale nie oznacza to ciągłego noszenia spodni.

Ubierając się, spójrz jak wyglądasz, bo jeżeli czujesz się atrakcyjna, to inni tak Cię widzą. Nie chodzi o zakup ubrań od projektantów, czy ze sklepów z markową odzieżą, ubiór ma podkreślać twoje samopoczucie. Jeśli czujesz, że dobrze wyglądasz na zewnątrz, to całe twoje ciało, ruchy i sposób bycia pokazują to światu.

Podobno nie szata zdobi człowieka, ale jednak jak nas widzą tak nas piszą – powiedzonka, które każda z nas ma gdzieś w głowie. Sama pomyśl, jak patrzysz na innych ludzi. Ktoś, kto nie wygląda dobrze wizualnie, jakoś nie przykuwa twojego wzroku. Warto znaleźć swój styl, żeby nie musieć dopasowywać się do innych. Moda modą, a życie, życiem. To Ty masz patrzeć na siebie z zachwytem.

Jesteśmy całością, starajmy się być ze sobą spójne

Nasze ciało, umysł i dusza stanowi jedność, dlatego dążenie do zachowania równowagi jest ważne. Jeżeli myślisz, że posprzątanie w swoim umyśle będzie proste, łatwe i przyjemne, to raczej Cię rozczaruję. Najpierw zaczynamy szukać tych rzeczy, w które wierzymy, ale nie są one spójne z tym, co czujemy.

Kolejnym krokiem jest poszukiwanie przyczyny, dla której w coś wierzymy, skąd mamy poglądy, które sprawiają, że czujemy dyskomfort. W naszej pamięci wiele obrazów już się zatarło, czas zrobił swoje, ale czasem dochodzimy we wspomnieniach do konkretnych zdarzeń. Sytuacji, w której, ktoś narzucił nam pewną opinię, a my nie byłyśmy w stanie, się z nią nie zgodzić.

Odkrywanie rzeczy, które tkwią w nas gdzieś głęboko i powoli zaczynają wychodzić na wierzch, może być dla wielu z nas trudne, a czasem nie do przejścia. Przeszłość jest przeszłością, warto się skupiać na tym, co jest przed nami, a nie za. Liczy się to, co jest teraz, a teraz najważniejsze jest abyśmy zaczęły być dla siebie dobre.

Nie mając empatii dla samych siebie, nie jesteśmy w stanie mieć jej dla innych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy codziennie patrząc w lustrze mówiły do siebie miłe, czułe słowa. I co ważne mów do siebie w pierwszej osobie, nie oddzielaj słów od siebie poprzez używania „TY”. W nas jest wiele „Ja”, a naszym zadaniem powinno być kochanie i docenianie każdego z nich.

To pierwsze kroki, aby zacząć uczyć się, myśleć o sobie dobrze.

A wy już zaczęłyście? Czy mówisz do siebie o sobie dobrze?

 

 

Zostaw Komentarz