with Brak komentarzy

Myśli, które potrafią przeprogramować umysł

Każdego dnia w naszych umysłach pojawia się mnóstwo myśli, mówimy do siebie bezustannie. Jeżeli w dzieciństwie nie zostałyśmy nauczone jak traktować siebie dobrze, to bardzo często w dorosłym życiu nadal mamy z tym kłopot. Za każdym razem kiedy popełniamy błąd w naszych głowach możemy usłyszeć morze krytyki. To bardzo smutne, ale zwłaszcza kobiety potrafią sobie nawymyślać. Kiedy byłyśmy małymi dziewczynkami środowisko w którym dorastałyśmy, tworzyło naszą rzeczywistość, nasze myśli, poglądy i przekonania. Gdy doświadczałyśmy krytyki ze strony dorosłych, wryła się ona w naszą podświadomość i nadal tam siedzi, krzycząc kiedy tylko zrobimy coś źle.

Teraz nie jesteśmy już małymi dziewczynkami i czas zrobić porządek z tym, co było w przeszłości. Głosy naszych rodziców, nauczycieli, ciotek i innych ludzi, które nam nie służą, muszą odejść. Nikt nie zrobi z tym porządku za nas, bo to my jesteśmy odpowiedzialne za swoje życie. Można żyć w wiecznym poczuciu bycia ofiarą, można znaleźć milion powodów dlaczego mamy trudności w dorosłym życiu, ale co to da? Możemy nadal czuć się małymi dziećmi i czekać aż ci, którzy nas zranili naprawią swój błąd ( niedoczekanie). Albo możemy zacząć pracować z własnym umysłem, powoli ale konsekwentnie.

Moja propozycja to kilkuminutowa rozmowa samej ze sobą każdego dnia. Codziennie rano przed wstaniem z łóżka i codziennie wieczorem przed pójściem spać, poświęć kilka minut aby wsłuchać się w moje nagranie. Nic nie zmieni się od razu, ale już po około 90 dniach możesz zacząć odczuwać, że coś się zmienia. Jeżeli latami darzyłaś się krytyką, nie oczekuj, że zmienisz sposób swojego myślenia w kilka dni - to nie możliwe. Spróbuj przez 3 miesiące i sprawdź jak będziesz się czuła.

Na Facebook utworzyłam fanpage: "Joanna Łagan - Be Brave Create Your Own World". Jeżeli masz ochotę przyłącz się do mnie, razem będziemy zmieniać świat.

Podejmujesz w raz ze mną wyzwanie by pracować nad swoimi myślami ?

Zostaw Komentarz